To już ostatnia okazja by zobaczyć wystawę „Lodzer Miszmasz, czyli opowieść o żydowskiej Łodzi” prezentowaną w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od czerwca 2016 roku. W tym czasie ekspozycję o łódzkich Żydach obejrzało wielu odwiedzających z całego świata, przeprowadzono kilkadziesiąt godzin zajęć edukacyjnych.

„Lodzer Miszmasz” to opowieść o łódzkich Żydach: o religii, języku, kulturze, o znanych i mniej znanych artystach, pisarzach, przemysłowcach, o ważnych w historii datach i miejscach, o świętach obchodzonych regularnie każdego roku, o radościach i dramatach, o historii łódzkiego getta i o tym, czym dziś żyją łódzcy Żydzi.

Finisaż wystawy odbędzie się 28 lutego 2019 roku. Przez cały miesiąc organizowane będą także specjalne oprowadzania, spotkania i ferie z wystawą. Pierwsze oprowadzanie kuratorskie z Joanną Podolską, dyrektorką Centrum Dialogu i autorką wystawy, odbędzie się już 10 lutego o godz. 15.00. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

PROGRAM NA LUTY:

  • 10 lutego 2019 r. (niedziela), godz. 15.00 – oprowadzanie kuratorskie Joanny Podolskiej, dyrektorki Centrum Dialogu, autorki wystawy i laureatki Nagrody POLIN 2017.
  • 27 lutego 2019 r. (środa), godz. 18.00 – spotkanie z prof. Marcinem Wodzińskim, autorem Historycznego atlasu chasydyzmu.
  • 28 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 18.00 – finisaż, ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

FERIE W CENTRUM DIALOGU:

Wystawę można zwiedzać w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, Łódź, park Ocalałych) od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–18.00, w weekendy w godzinach 12.00–16.00. Ekspozycja jest czynna dłużej w czasie trwania wydarzeń w Centrum Dialogu. 

Na podstawie informacji prasowych Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Print