W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” przygotował program wydarzeń pt. „Niepodległa dla wszystkich”. 15 września 2018 r., w sobotę, zaprasza na spacer po Chmielniku i okolicach, panel historyczny oraz spotkanie z poezją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Europejskie Dni Dziedzictwa, 15 września (sobota)

  • 12.00 – Wyjście w teren – odkrywanie mniej znanych polskich i żydowskich śladów z czasów odzyskiwania niepodległości. Zapraszamy młodzież, dzieci, mile widziani harcerze. Wyprawę poprowadzi Wojciech Książek.
  • 13.30 – Panel historyczny pt. „Wszyscy dla Niepodległej, Niepodległa dla wszystkich. Z dziejów skautingu żydowskiego w II Rzeczpospolitej”. Spotkanie z historykiem Leszkiem Goryckim.
  • 15.30  –  „Jak w arce Noego” – spotkanie z poezją inspirowaną m.in. codziennością w chmielnickim sztetlu. Gościnią spotkania będzie poetka Zuzanna Warchałowska.

Tydzień Otwarty w „Świętokrzyskim Sztetlu”, 2428 września (poniedziałek – piątek), godz. 8.00–12.00.

W ostatnim tygodniu września odbędzie się także Tydzień Otwarty w „Świętokrzyskim Sztetlu”. W dniach 24–28 września 2018 r. organizatorzy zapraszają uczniów klas pierwszych szkół wszystkich szczebli z terenu gminy Chmielnik do bezpłatnego zwiedzania oraz poznania oferty instytucji.

Zachęcamy dyrektorów szkół i nauczycieli do zorganizowania wizyty w muzeum po uprzednim kontakcie telefonicznym (tel. +48 734 158 969).

Na podstawie materiałów prasowych Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

 

Drukuj