Cmentarz żydowski w Solcu nad Wisłą został założony po 1862 r. i znajduje się poza terenem zabudowanym, na północny-zachód od centrum wsi, przy ul. Polnej. Cmentarz znajduje się w obrębie działki geodezyjnej numer 140906 2.0018.539, o powierzchni 2338 m kw. Jego granice są częściowo czytelne dzięki reliktom obwałowania.

Od strony drogi cmentarz posiadał mur z kamieni wapieni. Obecnie teren jest zarośnięty krzewami. Wapienne ogrodzenie rozpadło się i widoczne jest jako wał ziemny z dużą ilością kamieni. Prawdopodobnie część cmentarza użytkowana jest jako łąka. Formalnie cmentarz zamknięto 22 czerwca 1964 r.

W wyniku dewastacji do dziś zachowała się jedna stojąca, częściowo uszkodzona stela z piaskowca – nagrobek kobiety o niezidentyfikowanym nazwisku – oraz fragmenty rozbitych nagrobków. 

Obok cmentarza i na jego terenie znajdują się dwa zadaszenia dla ptaków, prawdopodobnie postawione przez myśliwych. Miejsce nie jest oznakowane lub upamiętnione.

Na skwerze przy kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP zabezpieczono fragment macewy Icchaka syna Jehudy, zmarłego 09.04.1906 roku.

Drukuj