28 marca 2024 r. rozpoczęliśmy projekt "Pamięć, Edukacja, Dostępność", którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa polskich Żydów, przeciwdziałanie przejawom antysemityzmu i dyskryminacji oraz kształtowanie postaw wzajemnego zrozumienia i szacunku poprzez innowacyjne programy edukacyjne i kulturalne.

W ramach projektu, który potrwa do stycznia 2025 r. zaplanowaliśmy setki warsztatów edukacyjnych dla szkół (w muzeum, online i w szkołach), szkolenia dla kadry nauczycielskiej i innych grup zawodowych, działania skierowane do społeczności ukraińskiej i innych mniejszości, a także programy dla szerokiej publiczności, takie jak "Muzeum na kółkach", które odwiedzi 10 miejscowości w całej Polsce, czy letnie spotkania z kulturą na łące wokół POLIN. Wiele uwagi poświęcimy też rozwojowi naszych platform internetowych Wirtualny Sztetl i Polscy Sprawiedliwi oraz  zwiększeniu dostępności naszych wystaw.

Planowane działania edukacyjne i kulturalne obejmą ok. 70 000 uczestników i uczestniczek, a z materiałów historycznych udostępnionych online skorzysta ponad milion użytkowników.

Czytaj więcej: Szczegółowy opis działań projektu

Grant będzie realizowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

 

 

Drukuj