Forum Żydów Polskich powstało w 2004 r. dzięki pomysłowi Jonathana „Yoniego” Britmannza oraz wskutek wysiłków Barbary Krawcowicz, jako platforma wymiany informacji dla Żydów w Polsce. Obecnie w redakcji działają osoby z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych. W 2014 r. w jej skład wchodzili: Hila Halina Marcinkowska (redaktor naczelna, redaktor działu Książki), Zuzanna Marczyńska (redaktor działu Zaproszenia), Dawid Wildstein (redaktor działu Opinie), Paweł Jędrzejewski (redaktor działu Judaizm), Paweł Czyszek (redaktor działu Turystyka), Robert Mielcarek (redaktor działu Ciekawe u innych), Mark Ebel.

Cele Forum zostały przedstawione na stronie głównej portalu:

Forum powstało przede wszystkim z myślą o polskich Żydach i Polakach, którzy zainteresowani są życiem, kulturą, religią i historią Żydów. Pragniemy jednak także nawiązać kontakty z Żydami z innych części świata. Żydzi to niezwykły naród – jego przedstawiciele znajdują się w najróżniejszych punktach globu. Wiele możemy się od siebie nauczyć.

Na stronie Forum znaleźć można najnowsze informacje dotyczące życia Żydów w Polsce, Izraelu i na całym świecie; zaproszenia na wykłady, wystawy i wycieczki; artykuły na temat judaizmu i jego nastawienia wobec współczesnych problemów; recenzje książek o tematyce żydowskiej i przepisy koszernej kuchni. Na lewej kolumnie strony otwierającej umieszczono następujące działy: Wiadomości, Zaproszenia, Opinie, Judaizm, Książki, Kultura, Izrael, Historia, Cykl „Sąsiedzi”, Turystyka, Społeczeństwo, Ciekawe u innych, Linki, Bliski Wschód, In English, Koszerna kuchnia Cejtel.

Forum Żydów Polskich

Drukuj