Dom modlitwy przy Al. Najświętszej Maryi Panny 31 był jedną z czterech „gerskich” bóżnic w Częstochowie. Został założony na przełomie XIX i XX w. przez miejscowych zwolenników cadyków z rodu Alterów. Podczas II wojny światowej zdewastowany przez Niemców.

Drukuj