Dom modlitwy przy Al. Najświętszej Marii Panny 12 został założony w 1890 r. przez religijne stowarzyszenie Ohel Jakow (hebr. „Namiot Jakuba”). Przestał funkcjonować, zdewastowany przez Niemców podczas drugiej wojny światowej.

Drukuj